Dr Aaron Muswubi

  Senior Lektor
  aaron.muswubi@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor 212, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  PhD

  Dr Albert Coetsee

  Senior Lektor_Subprogramleier: Bibliologiese Perspektiewe
  +27 18 299 1606
  albert.coetsee@nwu.ac.za
  Gebou K11, Office G08, Potchefstroom Campus, Potchefstroom
  PhD

  Dr Aldred Genade

  Senior Lektor
  +27 18 299 1605
  aldred.genade@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 114, Potchefstroom
  PhD
  Retoriese Kritiek (NT), Kontekstuele Hermeneutiek, Titusboek

  Prof Alfred Brunsdon

  Kampus Koordineerder : Onderrig & Leer
  +27 18 389 2666
  alfred.brunsdon@nwu.ac.za
  Gebou A2, Kamer G01, Mahikeng
  PhD

  Prof Amanda du Plessis

  Medeprofessor
  +27 18 299 1600
  amanda.duplessis@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor 102, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

  Dr At Lamprecht

  Senior Lektor
  +27 18 285 2352
  at.lamprecht@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 109, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  PhD
  Biblical Hebrew semantics, Biblical Aramaic, Spatial Cognition (Death metaphor in the Hebrew Bible), Cognitive Concepts in the Book of Job

  Dr Chris van der Walt

  Senior Lektor
  +27 18 299 1027
  chris.vanderwalt@nwu.ac.za
  Gebou A2a, Kantoor G08, Potchefstroom
  PhD

  Dr Christopher Magezi

  Senior Lektor
  magezichristopher@gmail.com
  Gebou A2, Kantoor G08, Mahikeng
  PhD

  Dr Elma Cornelius

  Seniorlektor; Program Leier: BA Pastorale Psigologie
  +27 16 910 3594
  Elma.Cornelius@nwu.ac.za
  Gebou 11B, Kantoor G05, Vanderbijlparkkampus, Vanderbijlpark
  DPhil in Religious Studies
  Teologie: Nuwe Testament

  Prof Fazel Freeks

  Subprogramleier: Praktiese Teologie
  +27 18 299 4225
  fazel.freeks@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 103, Potchefstroom
  PhD

  Prof Ferdi Kruger

  Direkteur: ERT
  +27 18 299 1592
  ferdi.kruger@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor G12, Potchefstroom
  ThD
  C2 - NNS-gegradeerde navorser

  Dr Francois Muller

  Subprogramleier: Ekumeniese Perspektiewe
  +27 18 285 2350
  muller.francois@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 210, Potchefstroom
  PhD

  Prof Francois Viljoen

  Professor: Nuwe Testament
  +27 18 299 1842
  viljoen.francois@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 117, Potchefstroom
  ThD
  C2 - NNS-gegradeerde navorser

  Prof Gideon Kotze

  Navorsingsprofessor
  +27 18 299 1839
  kotze.gideon@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 116, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Rating: NRF-Y2
  Textual criticism, Dead Sea scrolls, Septuagint Studies, Ancient Near Eastern languages and cultures

  Dr Godwin Mushayabasa

  Lektor
  +27 18 299 1609
  Godwin.Mushayabasa@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 207, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  PhD in Semitiese Tale
  Biblical Hebrew Linguistics, Peshitta (Ezekiel, Old Syriac Gospels), Cognitive Linguistics and Frame Semantics, Textual Criticism

  Dr Hannelie Yates

  Senior Lektor: Praktiese Teologie
  +27 18 299 1026
  hannelie.yates@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 205, Potchefstroom

  Prof Hans van Deventer

  Navorsingsdirekteur: Antieke Tale
  +27 16 910 3464
  hans.vandeventer@nwu.ac.za
  Gebou 11B, Kantoor G07, Vaalkampus, Vanderbijlpark
  Rating: NRF-C2
  Boek van Daniel (Hebrew Bible), Hermeneutiek

  Prof Henk Stoker

  Medeprofessor
  +27 18 299 1596
  Henk.Stoker@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor G11, Potchefstroom

  Prof Jaco Gericke

  Mede-professor
  +27 16 910 3399
  jaco.gericke@nwu.ac.za
  Gebou 11B, Kantoor G01, Vanderbijlparkkampus, Vanderbijlpark
  Rating: NRF-C2
  Philosophy of religion/philosophical theology in the history of HB/OT interpretation, New developments in philosophical-theological/religious approaches to the HB/OT, Reception of the HB/OT in the history of philosophical theology/philosophy of religion

  Dr Johan Steenkamp

  Senior Lektor
  +27 18 285 2374
  johan.steenkamp@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 113, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  PhD
  Latin Literature, Classical Reception, Roman and Hellenistic Historiography

  Prof Johannes Smit

  Subprogramleier: Ekklesiologiese Perspektiewe
  +27 18 299 1093
  johannes.smit@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 112, Potchefstroom
  PhD

  Dr Lekgetho Moretsi

  Lektor
  +27 18 299 1843
  lekgetho.moretsi@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor G09, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Semitic Languages (Hebrew, Syriac), Translation Technique, Psalms (Book 3), Early Prophets

  Dr Lynton Boshoff

  Junior Lecturer
  +27 18 299 1604
  40649148@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 105, Potchefstroom Kampus, Potchefstroom
  PhD: DPhil Classical Languages & Literature

  Dr Manitza Kotzé

  Senior Lektor: Dogmatologie
  +27 18 299 4081
  manitza.kotze@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor104, Potchefstroom
  PhD

  Prof Marius Nel

  Navorsingsleerstoel - Ekumenisme: Pentekostalisme en Neo-Pentekostalisme
  +27 18 299 1591
  marius.nel@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 110, Potchefstroom
  PhD
  C2 - NNS-gegradeerde navorser

  Dr Naas Ferreira

  Subprogramleier: Missiologiese Perspektiewe
  +27 18 299 1848
  naas.ferreira@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 206, Potchefstroom
  DMin

  Prof Nicholas Allen

  Navorsingsprofessor
  +27 18 299 1967
  Nicholas.Allen@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 208, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Sindonology, History of Judaism, Art History, Deuterocanonical Literature, Josephus

  Prof Nico Vorster

  Navorsingsprofessor
  +27 18 299 1023
  nico.vorster@nwu.ac.za
  Building K23, Office 115, Vanderbijlpark
  ThD
  C2 - NNS-gegradeerde navorser

  Dr Philip du Toit

  Senior Lektor_Subprogramleier: African Spiritualities and Leadership
  +27 18 389 2824
  philip.dutoit@nwu.ac.za
  Gebou A2a, Kantoor G03A, Mahikengkampus, Mahikeng
  C3 - NNS-gegradeerde navorser
  New Perspectives on Paul; Paul in Judaism; Identity; Christian Zionism; Messianic Judaism.

  Prof Pierre Jordaan

  Professor: Grieks
  +27 18 299 1602
  pierre.jordaan@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 107, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Rating: NRF-C2
  Septuagint and Cognate Studies

  Prof Riaan Rheeder

  Subprogramleier: Morele hernuwing van die Samelewing
  +27 18 299 1654
  riaan.rheeder@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 209, Potchefstroom
  ThD
  C2 - NNS-gegradeerde navorser

  Prof Risimati Hobyane

  Direkteur: Skool vir Antieke Taal- en Teksstudie; Medeprofessor
  +27 18 299 1531
  risimati.hobyane@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor G15, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Rating: NRF-Y2
  New Testament (Johannine Studies) and Septuagint Studies

  Dr Sarel van der Walt

  Senior Lektor
  +27 18 299 1601
  sarel.vanderwalt@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 111, Potchefstroom
  PhD

  Me Sheurl Davis

  Junior Lektor: Ou Testament
  +27 18 389 2666
  24228583@nwu.ac.za
  Gebou A2, Kantoor G10, Mahikeng
  MTh

  Ds Thabang Mofokeng

  Senior Lektor
  +27 18 299 2245
  thabang.mofokeng@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 211, Potchefstroomkampus, Potchefstroom

  Prof Vhumani Magezi

  Subprogramleier: Publieke Praktiese Teologie en die Burgerlike Samelewing
  +27 16 910 3453
  vhumani.magezi@nwu.ac.za
  Gebou 11B, Kantoor G43, Vanderbijlpark
  PhD
  C2 - NNS-gegradeerde navorser