Dr Aaron Muswubi

  aaron.muswubi@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor 212, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor
LinkedIn

  Dr Albert Coetsee

  +27 18 299 1606
  albert.coetsee@nwu.ac.za
  Gebou K11, Office G , Potchefstroom Campus, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor

  Dr Aldred Genade

  +27 18 299 1605
  aldred.genade@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor G07b, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Phd
  Senior Lektor
  Rhetorical Criticism (NT), Contextual Hermeneutics, Book of Titus
LinkedIn

  Prof Alfred Brunsdon

  +27 18 389 2666
  alfred.brunsdon@nwu.ac.za
  Teologie gebou, 234, Mahikeng
  PhD
  Subprogramleier: Prakties-Teologiese Perspektiewe
LinkedIn

  Dr Amanda du Plessis

  +27 18 299 1600
  amanda.duplessis@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor 102, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Senior Lektor

  Dr At Lamprecht

  +27 18 285 2352
  at.lamprecht@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 109, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor
  Biblical Hebrew semantics, Biblical Aramaic, Spatial Cognition (Death metaphor in the Hebrew Bible), Cognitive Concepts in the Book of Job
LinkedIn

  Dr Chris van der Walt

  +27 18 299 1027
  chris.vanderwalt@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor G10, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor
LinkedIn

  Dr Elma Cornelius

  +27 16 910 3594
  Elma.Cornelius@nwu.ac.za
  Gebou 11B, Kantoor G05, Vanderbijlparkkampus, Vanderbijlpark
  DPhil in Religious Studies
  Seniorlektor; Program Leier: BA Pastorale Psigologie
  Teologie: Nuwe Testament

  Prof Fazel Freeks

  +27 18 299 4225
  fazel.freeks@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 103, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor en Koördineerder: Gemeenskapsbetrokkenheid
LinkedIn

  Prof Ferdi Kruger

  +27 18 299 1592
  ferdi.kruger@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor G12, Potchefstroom
  ThD
  Direkteur: ERT
  C2 - NNS-gegradeerde navorser
Google Scholar

  Dr Francois Muller

  +27 18 285 2350
  muller.francois@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 210, Potchefstroom
  PhD
  Subprogramleier: Ekumeniese Perspektiewe
LinkedIn

  Prof Francois Viljoen

  +27 18 299 1842
  viljoen.francois@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 117, Potchefstroom
  ThD
  Professor: Nuwe Testament
  C2 - NNS-gegradeerde navorser
LinkedIn

  Prof Gert Breed

  +27 18 299 1029
  gert.breed@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor G11, Potchefstroom
  ThD
  Direkteur: Christelike Prediking en Leierskap
LinkedIn

  Prof Gideon Kotze

  +27 18 299 1839
  kotze.gideon@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 116, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Rating: NRF-Y2
  Navorsingsprofessor
  Textual criticism, Dead Sea scrolls, Septuagint Studies, Ancient Near Eastern languages and cultures

  Dr Godwin Mushayabasa

  +27 18 299 1609
  Godwin.Mushayabasa@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 106, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  PhD in Semitiese Tale
  Lektor
  Biblical Hebrew Linguistics, Peshitta (Ezekiel, Old Syriac Gospels), Cognitive Linguistics and Frame Semantics, Textual Criticism
Research Gater LinkedIn

  Dr Hannelie Yates

  +27 18 299 1026
  hannelie.yates@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 205, Potchefstroom
  Senior Lektor: Praktiese Teologie
LinkedIn

  Prof Hannes Knoetze

  +27 18 389 2698
  johannes.knoetze@nwu.ac.za
  Teologie Gebou 85, Mahikeng
  PhD
   Kampus koordineerder: Onderrigleer; Mede-Professor, Missiologiese Perspektiewe
LinkedIn
Hans van Deventer

  Prof Hans van Deventer

  +27 16 910 3464
  hans.vandeventer@nwu.ac.za
  Gebou 11B, Kantoor G07, Vaalkampus, Vanderbijlpark
  Rating: NRF-C2
  Navorsingsdirekteur: Antieke Tale
  Boek van Daniel (Hebrew Bible), Hermeneutiek
LinkedIn

  Prof Henk Stoker

  +27 18 299 1596
  Henk.Stoker@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 207, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Medeprofessor

  Me Ilse van Rooyen

  +27 18 299 1604
  ilse.vanrooyen@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 105, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Lektor
LinkedIn

  Prof Jaco Gericke

  +27 16 910 3399
  jaco.gericke@nwu.ac.za
  Gebou 11B, Kantoor G01, Vanderbijlparkkampus, Vanderbijlpark
  Rating: NRF-C2
  Mede-professor
  Philosophy of religion/philosophical theology in the history of HB/OT interpretation, New developments in philosophical-theological/religious approaches to the HB/OT, Reception of the HB/OT in the history of philosophical theology/philosophy of religion

  Dr Johan Steenkamp

  +27 18 285 2374
  johan.steenkamp@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 113, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor
  Latin Literature, Classical Reception, Roman and Hellenistic Historiography
Research Gater

  Prof Johannes Smit

  +27 18 299 1093
  johannes.smit@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 112, Potchefstroom
  PhD
  Subprogramleier: Ekklesiologiese Perspektiewe
LinkedIn

  Dr Lekgetho Moretsi

  +27 18 299 1843
  lekgetho.moretsi@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor G09, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Lektor
  Semitic Languages (Hebrew, Syriac), Translation Technique, Psalms (Book 3), Early Prophets
LinkedIn

  Dr Lerato Mokoena

  +27 18 389 2430
  lerato.mokoena@nwu.ac.za
  Teologie Gebou A2, Kantoor G10, Mahikengkampus, Mahikeng
  PhD in Ou Testament
  Senior Lektor
  Deuteronomistic History, Feminist Biblical Interpretation, Philosophy and Religion, Wisdom Literature (Ecclesiastes)
LinkedIn Google Scholar

  Dr Manitza Kotzé

  +27 18 299 4081
  manitza.kotze@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor104, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor: Dogmatologie
LinkedIn

  Prof Marius Nel

  +27 18 299 1591
  marius.nel@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 110, Potchefstroom
  PhD
  Navorsingsleerstoel - Ekumenisme: Pentekostalisme en Neo-Pentekostalisme
  C2 - NNS-gegradeerde navorser
LinkedIn

  Dr Naas Ferreira

  +27 18 299 1848
  naas.ferreira@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 206, Potchefstroom
  DMin
  Subprogramleier: Missiologiese Perspektiewe
LinkedIn

  Prof Nicholas Allen

  +27 18 299 1967
  Nicholas.Allen@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 208, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Navorsingsprofessor
  Sindonology, History of Judaism, Art History, Deuterocanonical Literature, Josephus
LinkedIn

  Prof Nico Vorster

  +27 18 299 1023
  nico.vorster@nwu.ac.za
  Building K23, Office 115, Potchefstroom
  ThD
  Navorsingsprofessor
  C2 - NNS-gegradeerde navorser

  Dr Philip du Toit

  +27 18 389 2824
  philip.dutoit@nwu.ac.za
  Gebou A2, Kantoor G11, Mahikengkampus, Mahikeng
  C3 - NNS-gegradeerde navorser
  Senior Lektor
  New Perspectives on Paul; Paul in Judaism; Identity; Christian Zionism; Messianic Judaism.
Research Gater LinkedIn Google Scholar

  Prof Pierre Jordaan

  +27 18 299 1602
  pierre.jordaan@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 107, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Rating: NRF-C2
  Professor: Grieks
  Septuagint and Cognate Studies
LinkedIn

  Prof Riaan Rheeder

  +27 18 299 1654
  riaan.rheeder@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 209, Potchefstroom
  ThD
  Subprogramleier: Morele hernuwing van die Samelewing
  C2 - NNS-gegradeerde navorser

  Prof Risimati Hobyane

  +27 18 299 1531
  risimati.hobyane@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 114, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Rating: NRF-Y2
  Direkteur: Skool vir Antieke Taal- en Teksstudie; Medeprofessor
  New Testament (Johannine Studies) and Septuagint Studies
LinkedIn

  Dr Sarel van der Walt

  +27 18 299 1601
  sarel.vanderwalt@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 111, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor
LinkedIn

  Ds Thabang Mofokeng

  +27 18 299 2245
  thabang.mofokeng@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 211, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Senior Lektor
LinkedIn

  Prof Vhumani Magezi

  +27 16 910 3453
  vhumani.magezi@nwu.ac.za
  Gebou 11B, Kantoor G43, Vanderbijlpark
  PhD
  Subprogramleier: Publieke Praktiese Teologie en die Burgerlike Samelewing; Fakulteitskoördineerder
  C2 - NNS-gegradeerde navorser
LinkedIn