Direkteur:  Prof dr FP (Ferdi) Kruger (C2 - NNS-gegradeerde navorser)

Senior Administratiewe Assistent:  Me WE (Elmien) Scott

Personeel:

  • 25 voltydse akademiese personeel
  • Akademici van verskeie akademiese instellings, nasionaal en internasionaal, is geaffilieer met ons navorsingseenheid as buitengewone navorsers.
  • 8 NNS-gegradeerde navorsers
  • 4 Nadoktorale genote
  • Post 65-Navorser - Prof JM Vorster (C2 - NNS-gegradeerde navorser)

  Prof Henk Stoker

  +27 18 299 1596
  Henk.Stoker@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 207, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Medeprofessor

  Dr Lerato Mokoena

  +27 18 389 2430
  lerato.mokoena@nwu.ac.za
  Teologie Gebou A2, Kantoor G10, Mahikengkampus, Mahikeng
  PhD in Ou Testament
  Senior Lektor
  Deuteronomistic History, Feminist Biblical Interpretation, Philosophy and Religion, Wisdom Literature (Ecclesiastes)
LinkedIn Google Scholar

  Ds Thabang Mofokeng

  +27 18 299 2245
  thabang.mofokeng@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 211, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Senior Lektor
LinkedIn

  Prof Ferdi Kruger

  +27 18 299 1592
  ferdi.kruger@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor G12, Potchefstroom
  ThD
  Direkteur: ERT
  C2 - NNS-gegradeerde navorser
OrcID Google Scholar

  Me Elmien Scott

  +27 18 299 1607
  elmien.scott@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor G13, Potchefstroom
  Senior Administratiewe Assistent: Navorsingsdirekteur
LinkedIn

  Prof Nico Vorster

  +27 18 299 1023
  nico.vorster@nwu.ac.za
  Building K23, Office 115, Potchefstroom
  ThD
  Navorsingsprofessor
  C2 - NNS-gegradeerde navorser

  Prof Marius Nel

  +27 18 299 1591
  marius.nel@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 110, Potchefstroom
  PhD
  Navorsingsleerstoel - Ekumenisme: Pentekostalisme en Neo-Pentekostalisme
  C2 - NNS-gegradeerde navorser
LinkedIn

  Dr Albert Coetsee

  +27 18 299 1606
  albert.coetsee@nwu.ac.za
  Gebou K11, Office G , Potchefstroom Campus, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor

  Prof Johannes Smit

  +27 18 299 1093
  johannes.smit@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 112, Potchefstroom
  PhD
  Subprogramleier: Ekklesiologiese Perspektiewe
LinkedIn

  Dr Francois Muller

  +27 18 285 2350
  muller.francois@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 210, Potchefstroom
  PhD
  Subprogramleier: Ekumeniese Perspektiewe
LinkedIn

  Dr Naas Ferreira

  +27 18 299 1848
  naas.ferreira@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 206, Potchefstroom
  DMin
  Subprogramleier: Missiologiese Perspektiewe
LinkedIn

  Prof Riaan Rheeder

  +27 18 299 1654
  riaan.rheeder@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 209, Potchefstroom
  ThD
  Subprogramleier: Morele hernuwing van die Samelewing
  C2 - NNS-gegradeerde navorser

  Prof Alfred Brunsdon

  +27 18 389 2666
  alfred.brunsdon@nwu.ac.za
  Teologie gebou, 234, Mahikeng
  PhD
  Subprogramleier: Prakties-Teologiese Perspektiewe
LinkedIn

  Dr Aldred Genade

  +27 18 299 1605
  aldred.genade@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor G07b, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Phd
  Senior Lektor
  Rhetorical Criticism (NT), Contextual Hermeneutics, Book of Titus
OrcID LinkedIn

  Prof Vhumani Magezi

  +27 16 910 3453
  vhumani.magezi@nwu.ac.za
  Gebou 11B, Kantoor G43, Vanderbijlpark
  PhD
  Subprogramleier: Publieke Praktiese Teologie en die Burgerlike Samelewing; Fakulteitskoördineerder
  C2 - NNS-gegradeerde navorser
LinkedIn

  Prof Gert Breed

  +27 18 299 1029
  gert.breed@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor G11, Potchefstroom
  ThD
  Direkteur: Christelike Prediking en Leierskap
LinkedIn

  Dr Amanda du Plessis

  +27 18 299 1600
  amanda.duplessis@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor 102, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  Senior Lektor

  Dr Philip du Toit

  +27 18 389 2824
  philip.dutoit@nwu.ac.za
  Gebou A2, Kantoor G11, Mahikengkampus, Mahikeng
  C3 - NNS-gegradeerde navorser
  Senior Lektor
  New Perspectives on Paul; Paul in Judaism; Identity; Christian Zionism; Messianic Judaism.
OrcID Research Gater LinkedIn Google Scholar

  Prof Fazel Freeks

  +27 18 299 4225
  fazel.freeks@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 103, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor en Koördineerder: Gemeenskapsbetrokkenheid
LinkedIn

  Prof Hannes Knoetze

  +27 18 389 2698
  johannes.knoetze@nwu.ac.za
  Teologie Gebou 85, Mahikeng
  PhD
   Kampus koordineerder: Onderrigleer; Mede-Professor, Missiologiese Perspektiewe
LinkedIn

  Dr Manitza Kotzé

  +27 18 299 4081
  manitza.kotze@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor104, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor: Dogmatologie
LinkedIn

  Dr Aaron Muswubi

  aaron.muswubi@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor 212, Potchefstroomkampus, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor
LinkedIn

  Dr Chris van der Walt

  +27 18 299 1027
  chris.vanderwalt@nwu.ac.za
  Gebou K11, Kantoor G10, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor
LinkedIn

  Dr Sarel van der Walt

  +27 18 299 1601
  sarel.vanderwalt@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 111, Potchefstroom
  PhD
  Senior Lektor
LinkedIn

  Prof Francois Viljoen

  +27 18 299 1842
  viljoen.francois@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 117, Potchefstroom
  ThD
  Professor: Nuwe Testament
  C2 - NNS-gegradeerde navorser
LinkedIn

  Dr Hannelie Yates

  +27 18 299 1026
  hannelie.yates@nwu.ac.za
  Gebou K23, Kantoor 205, Potchefstroom
  Senior Lektor: Praktiese Teologie
LinkedIn